Plzeň Juristic

středa 29. června 2011, svátek má Petr a Pavel, zítra Šárka

Reakce

    Zobrazení všech reakcí.
Celý výpis reakcí pod článkem:
Pozvánka na zasedání Akademického senátu FPR ZČU
  
  jméno:      e-mail:
Názor ze dne 10.1.2010 19:02  Autor příspěvku:        

brněnská fakulta je stejně "elitní" jako plzeňská, vzhledem k tomu, že jsem chodila dříve do Brna a poté přestoupila do Plzně, mohu obě fakulty srovnávat.Elitní je v uvozovkách z toho důvodu, že podle mého názoru lze těžko některou českou právnickou fakultu vyzdvihovat tímto slovem, jelikož úroveň studia i absolventů je všude stejná. A to je dobře:)

Názor ze dne 30.12.2009 18:19  Autor příspěvku:  právník      

Brněnská fakulta je elitní, a naprosto chápu, že nechce přijímat přeběhlíky bůhvíodkud, protože svých vlastních kvalitních studentů má dost. Neexistuje žádné "právo na přestup". Otevřený systém umožňoval jednodušší studium, protože studenti ve snaze obcházet složité zkoušky na jedné fakultě se na semestr přihlašovali na jinou, tam zkoušku složili a po návratu si ji nechávali uznávat. To není teorie, to se ve směru Brno-Olomouc-Brno opravdu dělo. Brněnská fakulta má zájem na kvalitních absolventech, a já jí za to tleskám. Ostatně hodnota mého titulu by poklesla, kdyby poklesla prestiž mojí alma mater.

Názor ze dne 18.12.2009 10:31  Autor příspěvku:  lawyer      

Některé závěry vědecké rady jsou dost odvážné, zvlášť myšlenka o zpřísňování přestupů. Větší příliv přestupů na FPR (který zřejmě stojí za tím, že se VR věcí zabývá) nebyl ale způsobený tím, že by náročnost a úroveň FPR byla nižší nebo že by tu údajná mafie rozdávala tituly za hubičku, ale vzrostl logicky potom, co přestupy zakázalo Brno a později omezila Praha. Na přestupy tak zůstaly jen Olomouc a Plzeň, takže nutně stoupl počet žádostí. To se pak nekorektně mediálně používá proti Plzni ("množství" přestupů, fiktivní problém "rychlokvašek"). Problém však není v Plzni, ale zejména v Brně, které první začalo zlovolně celý vš systém v čr sabotovat a destabilizovat svým jednostranným uzavíráním se ("u nás přestupy neexistují") a mediální strategií vytváření obrazu elitní fakulty/univerzity (viz i současná reklamní kampaň MU), který je mimochodem víceméně lživý.